Pokaż naszamucha.blogspot.com na większej mapie

poniedziałek, 10 maja 2010

Edynburg, 3 maja 2010


Gdy raz pojedziesz do Anglii człowieku, nie wytrzymasz roku bezeń. SZKOCJI! Aj! Weźcie, Szkocja, Anglia, nie ma Szkocji, tzn Anglii nie ma. Oj tam, już sama nie wiem.

Wycieczka miała byc prosta, tania i żeby odpocząć. Żeby sobie chyba nie wiem co, phi. Ale było, jak Boga kocham, ale było!!

wyruszył człowiek.. hm, nie, moment, to nie tak było. wyruszyły człowieki, wszak Karol był ze mną, był on, był był. No i tak poprzez Jukej przebrnęli, od Glasgow po Southampton. Transport nie jeden się odbył, czasem też i nie najkrótszy. Główne przystanki: Edynburg, Glasgow, Londyn i New Forest.

Edynburg.. I LOVE EDYNBURG, bo każdy kocha Edynburg. Piękny jest i wspaniały. Jak nie kochać, jeśli wejdzie się na Calton Hill?

Chadzała z nami Ania, szanowna siostra bardzo Karola i też brat tychże ich - Paweł, który sam zresztą mieszka(ł do teraz) w Glasgow. Z towarzystwem weselsze są miasta, trzeba przyznać.

Ma się wrażanie że całe miasto to Stare Miasto. Nawet nie jestem w stanie wymienić wszystkiego, a. i tak nigdy nie wymieniam, no ale klawo jest, mówie wam, no. Szkocka flaga powiewa gdzieniegdzie, tudzież kratę dostrzec można. I kobzę posłyszeć też. Kraj ten przydatne ma prawa, na czerwonym świetle można przechodzić, jeno Polacy się boją, zawsze byli uczciwi. Dwupiętrusy są, jak mogłoby nie być, ale taksówki są megawsze.

Zamek of Edinbra istnieje i to istnieje naprawdę. Z zewnątrz to robi wrażanie, na skale się uchował, a weń też atrakcje, armaty, cmentarz dla psów wojskowych, albo też i kwiaty. No i memoriale, ale to wszędzie, na ulicy też są, dla Szkota metr kwadratowy bez memorialu to metr zmarnowany.

Odwiedziliśmy też Galerię Narodową Szkocji, czasem żałuję, że nie znam się i nie lubię sztuki, albo też, że nie znam historii Szkocji. Gdybym urodziła się po raz drugi, na pewno bym to zmieniła. NA PEWNO!!

Takie miasto, TAKIE, no właśnie i aż wstyd, patrząc na długość posta tego. Po dziś dzień żałuje każdy, że tylko 1 dzień w Edynburgu byliśmy. Ale przed nami była jeszcze długa droga...

Z przystanku to wysoko
Koń na zawsze
Ale mają! (komentarz do wszystkiego
Trzeba się wzruszyć na Górze Caltona
Górzysta Szkocja
Budynek Parlamentu, ale mają też!
Rodzeństwo sobie
Zamek, widok z ogrodów
Dla wielbicieli artyzmu
Ale słodziaaaaki
Ania raz
Ogrody i kwiatencje
Ania dwa
Ania trzy
I pogoda nawet nawet
Widok z zamku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz